Семей 63214
Профилей 1107461
Мария Степановна Рыбаченко (Шыян)
  Информация о рождении
Дата рождения: 16 мая 1930
Место рождения: украина Еланецкий район с.Водяно-Лорино

Родилась в семье прекрасных, талантливых людей. Её отец был музыкантом. А мать славилась своей выпечкой.

Привожу статью, которая была напечатана в одной из газет Николаевской обл.
Эта статья хранится в семье Марии Степановны.

Красить людину діло. Цю народну мудрість
знає кожен. У тій чи іншій інтерпретації вона
звучала з уст багатьох відомих людей.
Її ЗБАГАЧУВАЛИ в своїх висловах філософи і поети, митці і математики, письменники і вчені. Скажімо, Сервантес писав, що кожний з нас - син своїх справ, а Піфагор говорив: «Статую прикрашає вид, а людину - її справа». Саме з цієї позиції й можна говорити про пенсіонерку Марію Степанівну Рибаченко.
Народилася Марія Степанівна 15 травня 1930 року у селі Водяно-Лорине Єланецького району Миколаївської області у сім'ї колгоспників.
В 1938 році пішла в 1-й клас Водяно-Лоринської школи і закінчила в 1947 р. 7 класів. Після закінчення школи вступила в Новобузьке педучилище. Рік провчилася на стаціонарному шкільному відділенні. Почався голод 1947 року. Дівчина була виснажена, за-
хворіла і поїхала додому.
Довелося перевестися на заочне навчання. У 1947 році помер батько, і сім'я стала жити дуже бідно. З 1948 року почала працювати старшою піонервожатою у Водяно-Лоринській школі. Маючи музичні здібності, з 1960 року почала працювати вчителем музики у цій же школі. У 1950 році одружилася з Дмитром Григоровичем Рибаченком, учасником бойових дій 1941 року. Має трудового стажу 43 роки і шість місяців.
Разом з чоловіком виховали і вивчили двох дітей: сина і доньку. Діти пішли також стежкою матері. Зоя Дмитрівна закінчила миколаївський педінститут і працює в м. Миколаєві завучем ліцею №1 та викладачем української мови та літератури. Григорій Дмитрович закінчив київський інститут культури. Працює вчителем музики в СШ №35 м. Миколаєва, а його дружина Валентина Миколаївна - завучем СШ №30.
Онук Олександр пішов також по вчительській стежці. Після закінчення Миколаївського педінституту почав працювати вчителем української мови та літератури в ліцеї №1 м. Миколаєва.
За сумлінну працю Марія Степанівна нагороджена багатьма грамотами, медаллю «Ветеран праці».
Та й зараз Марія Степанівна не забула стежку до школи. Хоч і на заслуженому відпочинку, але допомагає проводити концерти і зустрічі випускників та інші заходи, які проходять у школі. Завжди привітна, добра, з милою посмішкою на обличчі - такою знають її діти, вчителі та батьки Водяно-Лоринської школи.
Н. БОНДАР,
вчитель початкових класів
Водяно-Лоринської ЗОШ
Єланецького району.
  © 2002-2019|service.familyface.com@gmail.com